а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

застапен

застапени
Вид збор: Придавка
Што е влезен, вклучен во нешто, што е претставен на некој начин.
Англиски: represented
Примери:
Застапените раскази во збирката се од неколку наши познати писатели.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи