а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

засекогаш

Вид збор: Прилог
За цел живот, за сите времиња, за навек.
Англиски: forever
Примери:
Тој се врати дома засекогаш.
Ова засекогаш ќе остане наша тајна.
Тоа ќе се памети засекогаш.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи