а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

засега

Вид збор: Прилог
Сега, за ова време, за овој период, додека не се промени нешто.
Англиски: momentarily Албански: momentalisht
Примери:
Засега толку можеме да сториме.
Засега не ни требаат пари.
Засега само ќе молчиме.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи