а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

засебен

засебниот
Вид збор: Придавка
одделен
Англиски: separate
Примери:
засебна соба
Изведенки
засебно прил.
Пример: Седнавме засебно.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи