а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зарем

Вид збор: Честичка
Ранг: 792
Во прашални реченици за изразување сомнеж, неверување, одрекување.
Примери:
Зарем не знаеш ништо за оваа работа?
Зарем не се најаде?