а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зарегистрира

зарегистрираат
Вид збор: Глагол, свршен
регистрира
Англиски: register
Примери:
Тој не е зарегистриран во ниеден список.
Оваа појава е зарегистрирана во повеќе говори.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи