а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

запуши

запушат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 55845
Почне да пуши.
Англиски: start smoking
Примери:
И двајцата седнаа и запушија.