а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заокупиран

заокупираниот
Вид збор: Придавка
преокупиран
Англиски: preoccupied
Изведенки
1. заокупирано прил.
2. заокупираност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи