а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

занаетчиски

занаетчиска
Вид збор: Придавка
1. Што се однесува на занаетчија.
Употреба: Економија
Примери:
занаетчиска работилница
2. Што се однесува на занает.
Употреба: Економија
Примери:
занаетчиска работа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи