а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

замба

мн. замби
Вид збор: Именка, женски род
Печат, штембил, изработен од тврд метал со кој се удира жиг, дамка.
Англиски: seal Турски: zımba
FlexiMac
 менување на македонски глаголи