а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

закупен

закупниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на закуп.
Англиски: rental Албански: i rentuar
Употреба: Економија
Примери:
Закупна цена.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи