а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

закосен

закосениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 43631
Поставен накосо.
Англиски: tilted
Изведенки
1. закосено прил.
2. закосеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК