а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

закатанчен

закатанчениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 29301
Што се однесува на замрсена, компликувана состојба и сл.
Англиски: intricate
Употреба: Разговорно
Примери:
Закатанчена работа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК