а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заитан

заитаниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 32809
Што е брз.
Примери:
заитан патник
Изведенки
1. заитано прил.
Пример: Заминуваше заитано.
2. заитаност ж.