а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заинати

(се) заинатат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 18553
се заинаети
Англиски: defy Турски: inat
Изведенки
заинатува несв.
(се) заинатуваат