а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заврзок

мн. заврзоци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 38485
1. заврз
Албански: nyje, lidhje
2. Нешто што е заврзано, врзано.
Англиски: bundle Албански: lidhje
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК