а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

заборчи

(се) заборчат
Вид збор: Глагол, свршен
задолжи
Англиски: get into debt Албански: huazoj
Употреба: Економија , Разговорно
Изведенки
1. заборчува несв.
(се) заборчуваат
2. заборчување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи