а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

забарка

забаркаат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да барка.
Англиски: search
Примери:
Децата забаркаа во големиот креденец.
Изведенки
забаркува несв.
забаркуваат