а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

забамка

забамкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да бамка.
Англиски: knock
Употреба: Разговорно
Примери:
Некој забамка по вратата.