а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

забакари

забакарат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да бакари.
Англиски: honour
Употреба: Разговорно
Примери:
Не ја забакарил работата како што треба.