а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

жилет

мн. жилети
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 8608
Ноже за бричење; машинка (направа) за бричење со ноже.
Англиски: razor blade
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК