а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

живинарство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 51633
Одгледување живина како стопанска гранка.
Англиски: poultry farming
Употреба: Земјоделство