а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

железнички

железнички
Вид збор: Придавка
Ранг: 3018
Што се однесува на железница.
Англиски: railroad
Употреба: Транспорт
Примери:
Железничка станица.
Железнички линии.