а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

железарство

железарството
Вид збор: Именка, среден род
Занает на железар.
Примери:
Од сите занаети најмногу го сака железарството.