а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

етички

Види и: етика (ж.)
етичкиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на етика.
Англиски: ethical
Изведенки
етичност ж.
Пример: висока етичност
FlexiMac
 менување на македонски глаголи