а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ептен

Вид збор: Прилог
Ранг: 3312
сосем
Англиски: totally Турски: epten
Употреба: Разговорно
Примери:
Здолништето и беше ептен широко.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК