а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

енормен

енормниот
Вид збор: Придавка
многу голем, прекумерен
Англиски: enormous
Примери:
енормно зголемување на цените
енормна љубопитност
енормна издавачка дејност
Изведенки
енормно прил.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи