а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

енологија

(едн.) енологијаta
Вид збор: Именка, женски род
Наука за производство и за чување вино.
Англиски: enology Албански: enologjia
Употреба: Економија
Изведенки
енолошки прид.
енолошкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК