а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

електромашински

електромашинскиот
Вид збор: Придавка
Што е во заемен однос меѓу електрониката и машинството.
Примери:
Електромашински факултет.
Електромашинско одделение.
Електромашинска струка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи