а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

електролачен

електролачниот
Вид збор: Придавка
Што работи со електричен лак.
Англиски: electric arc
Употреба: Технологија
Примери:
трофазен електролачен апарат за заварување
FlexiMac
 менување на македонски глаголи