а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

електроинсталатер

мн. електроинсталатери
Вид збор: Именка, машки род
Лице што врши инсталација на електрична мрежа.
Англиски: electrician
Употреба: Технологија
Изведенки
електроинсталатерски прид.
електроинсталатерскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи