а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ексцесен

ексцесни
Вид збор: Придавка
Што отстапува од вообичаените или од законски пропишаните норми на однесување, што има особини на испад или престап.
Англиски: excessive
FlexiMac
 менување на македонски глаголи