а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

експедиционен

експедициониот
Вид збор: Придавка
Ранг: 29565
Што има особини, цели или задачи на експедиција.
Примери:
експедиционен престој
експедиционен одред
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК