а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

екскурс

мн. екскурси
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 37767
Отстапување од главната тема со цел да се осветли некое споредно прашање при усно или писмено искажување.
Англиски: digression
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК