а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ексклузивец

мн. ексклузивци
Вид збор: Именка, машки род
Специјален учесник, член, гостин, обично пејач што снима песни за некоја дискографска куќа.
Примери:
Според нив, продукцијата сериозно размислувала да го откаже гостувањето на своите ексклузивци, а сето тоа поради инцидентот на организаторот на концертот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи