а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ексклузивен

ексклузивни
Вид збор: Придавка
Исклучителен, специјален, што е наменет, достапен само на ограничен број луѓе.
Англиски: exclusive
Примери:
Ексклузивна колекција.
Екслузивна продавница.
Изведенки
ексклузивност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи