а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

економски

економскиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на економија, економика и на економ.
Англиски: economic Албански: ekonomik
Употреба: Економија
Примери:
економски факултет
економски проблем
економска состојба
економска логика
економско училиште
FlexiMac
 менување на македонски глаголи