а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

едночудо

Вид збор: Прилог
(и едно чудо) Многу, полно, во големо количество.
Англиски: plenty
Примери:
едночудо нарачки
едночудо луѓе, едночудо народ
FlexiMac
 менување на македонски глаголи