а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

еднотомник

мн. еднотомници
Вид збор: Именка, машки род
Издание, книга, зборник издаден во еден том.
Англиски: single-volume
FlexiMac
 менување на македонски глаголи