а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

единствено

Вид збор: Сврзник
Само што, освен што.
Англиски: only Албански: vetëm që
Примери:
Сите предмети во станот се убаво наредени, единствено масичето јас би го ставила до прозорецот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи