а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

егземпларен

егземпларниот
Вид збор: Придавка
Што служи како пример.
Англиски: exemplary
Изведенки
егземпларност ж.
Својство на тоа што е егземпларно.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи