а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

евтинија

(едн.) евтинијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 34878
Состојба на ниски цени на стоките.
Англиски: discount Албански: lirim
Употреба: Економија
Примери:
Евтинијата на басмите нѐ натера да купуваме без мерка.