а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

духовенство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
1. Свештенички позив.
Англиски: clergy Албански: klerik
2. духовништво
Англиски: clergy Албански: të qenët fetar
FlexiMac
 менување на македонски глаголи