а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дуален

дуалниот
Вид збор: Придавка
двојствен, двоен
Англиски: dual
Примери:
дуален систем на образование
дуален однос на опозиција во власта
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК