а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

другаде

Вид збор: Прилог
Ранг: 10803
На некое друго место.
Англиски: somewhere else
Употреба: Разговорно
Примери:
Треба да се бара некаде другаде.
Ќе го закопам другаде некаде.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК