а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дрн

Вид збор: Извик
Ранг: 27920
Звук при дрндање.
Примери:
А сега наутро – дрн – телефонот и телефонската слушалка ќе ти ја каже лошата вест.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК