а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дрмон

мн. дрмони
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 27553
Ретко решето за пресејување жито и сл.
Примери:
стари дрмони
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК