а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дркаџија

мн. дркаџија
Вид збор: Именка, машки род
1. Тој што мастурбира.
Англиски: masturbator Албански: masturbator
Употреба: Вулгарно , Дијалектен збор
2. Тој што не го бива за ништо, што млати празна слама.
Англиски: loser Албански: dështak
Употреба: Вулгарно , Дијалектен збор , Преносно значење