а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

драгстор

мн. драгстори
Вид збор: Именка, машки род
Продавница за храна што работи до доцна во ноќта или непрекинато.
Англиски: drugstore Албански: dragstor
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи