а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дотокму

Вид збор: Прилог
доволно
Англиски: sufficiently
Примери:
Дотокму не ги разбира работите на возрасните.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи